Jaki kupić komputer? Serwis komputerowy KOMPOZ radzi

Jaki komputer kupić?
Przed tym pytaniem stanął chyba każdy z użytkowników komputerów. Należy wpierw zastanowić się na kilkoma kwestiami aby dokonać prawidłowego wyboru a mianowicie:

 • Do czego będziesz wykorzystywał komputer?
  Jak często będziesz z niego korzystał?
  Jakie są wady i zalety laptopów?
  Jakie są wady i zalety komputerów stacjonarnych?
  Jakie są wady i zalety komputerów typu All-In-One?

Przemyśl również te kryteria:

 • Kto będzie korzystał z tego komputera?
  Co będzie głównie na nim wykonywane?

Jeśli nakreśliłeś sobie w głowie pewien plan, być może ten artykuł rozwieje Twoje wątpliwości i pomoże Ci wybrać najlepszy sprzęt dla Ciebie.
Komputer do domu, internetu, prac w edytorze tekstów (np. Word czy OpenOffice), czasem na wakacje.
Zdecydowanie powinieneś wybrać laptopa gdzie głównym kryterium powinna być cena i wytrzymałość baterii. Sprawdź również czy matryca typu „glare” (błyszcząca) nie stanowi dla Ciebie problemu. Jeśli nie to powinieneś wybrać laptopa z serii Lenovo G50 lub Acer ES1 – zdecydowana różnica pomiędzy nimi leży w rozmiarze matrycy – Lenovo ma 15,6' a Acer ES1 zaledwie 11,6'. Jeśli masz do wyboru procesory AMD E1 lub Intel Celeron powinieneś wybrać ten drugi. Procesory AMD E1 są wykonywane w starszej technologii a ich zapotrzebowanie na prąd jest większe, niż w przypadku Intel'a. Niezależnie od tego jakie zastosowanie będzie miał Twój komputer możesz skorzystać z usług naszego serwisu komputerów KOMPOZ.

lenovo g50
Jeśli chciałbyś znaleźć tańszego laptopa zapraszamy do kontaktu z nami – posiadamy sprzęt poleasingowy i używany z gwarancją.
Komputer do domu, czasem będzie na nim grać Twoje dziecko, będziesz na nim oglądać filmy i słuchać muzyki.
Zdecydowanie laptop z matrycą nie mniejszą jak 15,6' lub komputer stacjonarny. Niezależnie od tego co wybierzesz, sprzęt nie powinien być w nich gorszy jak:
Intel Core i3, ok 6-8 GB pamięci RAM i dysk twardy ok 500GB – wystarczy opcja SATAII aby nie przedrożyć zakupu.
Komputer do gier
W przypadku komputerów do gier rynek jest tak szeroki i głęboki jak ocean. Podstawą będzie dla Ciebie Intel Core 7 piątej generacji dla droższego zestawu lub Intel Core i5 dla zestawu tańszego. Raczej odradzam rozglądanie się za procesorami AMD – jeszcze kilka lat temu przed wydaniem serii Intel Core, AMD świetnie sprawdzało się na rynku procesorów do gier – były wydajne i można było zastosować do nich odpowiednie chłodzenie; teraz to Intel wyznacza standardy i raczej warto rozważyć zakup właśnie tego procesora.
Płyta główna obsługująca jedną kartę graficzną to już przeżytek. Kilka lat temu na rynek wyszły płyty SLI – czyli takie, które obsługują dwie karty graficzne. Dla tańszego zestawu proponujemy płytę główną z obsługą SLI a dla zestawu droższego płytę 4x PCI-E a do każdego 'slota' proponujemy obecnie najlepszą kartę graficzną – GeForce GTX 980. Ważnym elementem będzie również dysk SSD, który zdecydowanie przyśpieszy zapis plików oraz ładowanie się systemu. Jeśli zaś chodzi o pojemność dysku SSD oraz pamięć RAM to tych nigdy za wiele...

komputer do gier
Komputer do biura, trochę filmów, muzyki
Tutaj najlepiej sprawdzi się komputer typu All-in-One. Są to tak zwane komputery „wszystko w jednym” czyli monitor i cała stacja znajduje się w jednej obudowie. Są to komputery energooszczędne jednak tak jak w przypadku komputera stacjonarnego nie ma tu mowy o mobilności. Ten komputer będzie stał na biurku, jednak na pewno sprawdzi się i będzie ulubionym komputerem osoby, która nie lubi gąszczy kabli. Komputer all-in-one zapewnia porządek wokół siebie i wyjątkową wygodę obsługi.

Komputer all in one
Komputer typu All-in-one

 

 

Artykuł opracowany przez KOMPOZ – serwis komputerowy i naprawa komputerów Poznań.
Zapraszamy do kontaktu jeśli poszukują Państwo porady w zakupie komputerów. Zajmujemy się również sprzedażą laptopów oraz komputerów stacjonarnych.